Dudak Dolgunlaştırıcı Ruj

Çekici, Dolgun Dudaklar

İnce dudaklı kadınlar için doğal yollardan dudakları daha dolgun gösterme egzersizlerinin yanında bu amaç için üretilen özel rujlar da kullanılmaktadır. Kadınların kendilerini dolgun dudaklar ile daha kadınsı ve çekici hissettikleri için bu görünüme kavuşmak amacıyla kullandığı rujlar hafif mentol etkisi ile dudağı yakar. Acı hissi değildir bu his. Tarçınlı ya da naneli gibi çeşitleri olan dolgunluk veren ruj seçenekleri tercih açısından değişkenlik gösterebilmektedir. Bazı modeller iki saat gibi bir etki süresine sahip iken bazı dudak dolgunlaştırıcı ruj seçenekleri altı ay gibi sürekli kullanım halinde kalıcı dolgunluk sağladıklarını belirtebilmektedir.

Bu rujların içeriği hacimsiz olan dokuyu canlandırarak daha büyük görünmesini sağlamaktır. Rujlar arasında mat ya da parlak kullananlar için bu iki farklı tercih de kullanıcılara sunulmuştur. Dünyaca ünlü yıldızların kullandığı marka ve ürünler birçok kadın tarafından denense de bazı bünyelerde muhteşem sonuç alınırken bazı bünyelerde ortalama sonuç alınması tamamen rujun bünyeyi etkilemesi ile doğru orantılıdır. Yani bazı bünyeler ruja tam anlamında reaksiyon göstermemektedir.

Çoğu Eczanede de Bulunabiliyor.

Dolgun gösteren rujlar internet siteleri de dahil birçok platformda ve mağazalarda satışa sunulmaktadır. Şeffaf olan modeller daha çok soft makyaj tercih eden ama dolgun dudaklara sahip olmak isteyen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kırmızı, kahve ve pembe gibi birçok renk seçeneği kullanıcılara sunulmaktadır. Ayrıca ürünlerin birçok alternatifi eczanelerde dahi satılabilir konuma gelmiştir. Bu durum dolgun gösteren ruja olan rağbet ile tamamen doğru orantılıdır. Bu amaçla satın alınan rujları kullanan kadınlar bekledikleri etkiyi göremeseler bile klasik rujlara oranla bir etki oluşturduğunu kabul etmişlerdir.

Ayrıca yağ gibi bir dokuya sahip olan ruja limonumsu fresh bir koku hakim. Bazı rujlarda alınan tat genelde dolgunlaştırıcı rujlarda yoktur. Bunun sebebi tamamen içeriğinde bulunan ürünlerin etkinliğinin artırılması amacıyla kullanılan malzemelerden üretilmesidir. Bazı alerjik bünyeler için dolgunlaştırıcı rujlar aşırı şişkinlik yaratabildiğinden hassas bünyeye sahip olanlar öncelikle kullanım öncesinde vücudun küçük bir alanında deneme yaparak rujun gösterdiği etkiye göre kullanmaya devam edebilirler.

https://www.dermoeczanem.com/physicians-formula-plump-potion-needle-dudak-dolgunlastirici-lip-gloss

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir