ilk hamilelik belirtileri

Eğer adet gecikmeniz var ise ilk akla gelebileceği gibi hamile olma ihtimaliniz yüksek.

Kendini hamile hissetmek:  Genelde ikinci gebelik dönemi yaşayan anneler için bu yüksek ihtimaller arasındadır. Kendinizi hamile hissedebilirsiniz. Belki de bu yazıyı okuma sebebinizde kendinizi hamile hissetmenizdir. Kendinizi normalden daha farklı hissediyor bunu hamilelik olarak tanımlıyor olabilirsiniz. Daha önce gebelik yaşamın bir anne için bunun doğruluğu söz konusu olabilir.

Mide bulantısı yaşıyor olabilirsiniz. Sabahları artan bulantılar ve ardından kusmalar yaşayabilir hatta mide ekşimesi söz konusu olabilir. Bunun yanında kabızlık da söz konusu olabilir.

Yorgunluk: Erken gebelik olarak gebeliğin ilk belirtilerinde yorgunlukta vardır. Kendinizi aşırı yorgun hissediyorsanız, yatağa erken yatıyor ve ya sabah yataktan kalkmak zor geliyorsa, eğer çalışıyorsanız ve öğleyi zor ediyorsanız, biraz da hamile olduğunuz düşüncesi varsa, muhtemelen hamilesinizdir. Yine de bu belirtiler bir hastalığın da habercisi olabilme ihtimalini de göz önünde bulundurun. Bu da hamilelik gibi olası bir ihtimaldir.

 Eğer bu belirtiler var ise hamileyim deyip herkese duyurmak yerine, doktorunuza gidip muayene ve ya test yaptırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir